Studio Radio Gdańsk
RG Studio
ul. Grunwaldzka 18
80-236 Gdańsk
tel. 058-34-98-776 058-34-98-808
mail: studio@radio.gdansk.pl
AKTUALNOŚCI
Zdjęcie

Dosia McKay w Studiu Radia Gdańsk

Artystka ma w dorobku dzieła na instrumenty solowe, muzykę kameralną, symfoniczną, chóralną, jak i ścieżki eksperymentalne z muzyką elektroniczną i dźwiękiem syntezowanym. Jej język stylistyczny opiera się na harmonii klasycznej z aluzjami jazzowymi, rockowymi, awangardowymi i przestrzeni ambientowej, w której często można odnaleźć nawiązania do liryzmu melodii słowiańskich.


   

Kompozytorka zaprosiła do współpracy znany zespół muzyków z Gdańska - NeoQuartet, z którym dokonała nagrania nowej płyty poświęconej jej utworom na kwartet smyczkowy. Na nagraniu gościnnie wystąpił Paweł Nowicki na wibrafonie. Kompozytorka czuwała nad przebiegiem nagrań, edytowaniem, miksowaniem i masteringiem materiału dźwiękowego, ściśle współpracując z doświadczonym reżyserem dźwięku Jackiem Puchalskim. Płyta kompaktowa i pliki do pobrania cyfrowego ukażą się na wiosnę na rynku amerykańskim na iTunes i Amazon i będą dostępne na całym świecie.Skład NeoQuartet-u:
Karolina Piątkowska-Nowicka - I skrzypce
Paweł Kapica - II skrzypce
Michał Markiewicz - altówka
Krzysztof Pawłowski - wiolonczela
http://www.neoquartet.pl/

Dosia McKay ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Gdańsku. Podstawowe studia kompozytorskie odbyła na University of Tennessee, a studia magisterskie poświęcone kompozycji koncertowej i muzyce filmowej ukończyła na New York University. Uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez takich kompozytorów jak Steve Reich, Julia Wolfe, David Lang, Morton Subotnick, Pauline Oliveros, Meredith Monk, Bright Sheng, Jacob ter Veldhuis i innych. Jest laureatką wielu konkursów kompozytorskich, a jej muzyka była wykonywana w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Kalifornii, Północnej Karolinie i wielu innych stanach, jak również w Hiszpanii i w Polsce. Prawykonania jej utworów na orkiestrę smyczkową dokonały orkiestra North/South Consonance pod batutą Maxa Lifchitza w Nowym Jorku i orkiestra Orfeusz z Krakowa pod dyrekcją Jana Baryły. Artystka regularnie współpracuje z solistami i zespołami muzycznymi z całego świata.
www.dosiamckay.com
Powrót do listy